Преди не много години, е било съвсем естествено да отидеш в магазина и да си купиш 300 грама боб. Продавачката ще отмери от едно от чувалчетата с насипни храни до нея.
Следващото поколение започна да се впечатлява от шарените опаковки. Започна да купува всичко в едно или повече пликчета, които започнаха да заемат цели чекмеджета в кухните.
Сега е друго
Говорим за природата. Търсим пресни продукти от село. Искаме да знаем, че в тях няма „Е-та“ и разни непознати елементи от Менделеевата таблица.
Започнаха да се появяват все повече магазини с оборудване за насипни храни. Разбрахме какво е киноа, купуваме брашно от лимец и правим сладки с рожков.
Конкуренцията в търговията с храни стана изключително висока. Това изисква от вас, търговците на дребно непрекъснато да търсите начини да се отличавате от конкуренцията и да привличате вниманието на клиентите.
Предполагам, че тенденцията в засилване на търсенето на насипни храни ви е довела и до тази публикация 🙂
Ако все още обмисляте, дали да отделите място в магазина, за да включите и секция на самообслужване, нека да споделя ползите, които тя ще ви донесе:
- със сигурност ще зарадвате редовните си клиенти. Ще можете да им предоставите на по-ниска цена насипни храни, като алтернатива
- ще привлечете млади хора, които са отговорни към природата, в повечето случаи са с по-големи възможности
- ще покажете, че сте социално отговорни и замърсяването на природата не ви е чуждо
Кои храни може да продавате насипно
Е тук, вече решавате вие. Важното е да усетите пулса на хората в квартала, да намерите посоката, в която да се отличите от конкуренцията и после да се хвърлите напред.
Дали ще са подправки, варива, киноа, чай, кафе, лимец, ядки, бонбони, захаросани плодове, макарони, та дори и някои видове снакс. Бъдете в час с клиентите си и ги спечелете за дълго.
Полезна информация
- Безопасна алтернатива за продажба на насипни храни по време на (и след) пандемия
- Поставки за ценови етикети
- Незаменимите ценови лайстни
- Профили за рафтове
- Контейнери за насипни храни